لودینگ

سنگ اسلب چیست؟

واژه ی اسلب(slab)در زبان لاتین به معنای ورق،برگه،قطعه میباشد. تولید سنگ به روش اسلب یکی از روشهای جدید فرآوری سنگ میباشد که با دستگاه های مخصوصی همچون اره و وایر کات انجام می‌شود.درحال حاظر باپیشرفت تکنولوژی و استفاده دستگاه ها ابزارالات روز دنیا، فرآوری سنگ بصورت اسلب روزبه روز بیشتر شده وازطرف دیگر ازاین نوع سنگها در متدهای نوین طراحی داخلی ساختمان روبه افزایش میباشد.هنگامی که سنگ بصورت اسلب بریده شد.وارد مراحل بعدی فرآوری مثل اپوکسی کاری،لکه گیری،ساب و صیقل کاری، فرزکاری و دوربری میشود.

سنگ اسلب معمولا درابعاد ۲۲۰×۱۲۰ سانتیمتر تولید میشود و ضخامت آن معمولا ۲سانتیمتر است. فرآوری و آماده سازی سنگ بصورت اسلب مزایای بسیار زیادی نسبت به روشهای قدیمی دارد،و جدا از زیبایی و چشم نواز بودن سنگ،استحکام و طول عمر سنگ نیزبه طور چشم گیری افزایش می یابد.دراین روش فرآوری ازدستگاههای با کیفیت و مدرن جهت برش و کالیبراسیون و همچنین ساب و صیقل کاری سنگ استفاده میشود.وباتوجه به عملیات اپوکسی کاری و نصب توری پشت ورق اسلب،امکان شکستگی و خردشدن سنگ به حداقل میرسد.


مزایای سنگ اسلب:

  • تنوع بالا در زیبایی و رنگ: در ارائه ی سنگ اسلب به بازار ازهیچ رنگ مصنوعی دراین سنگ استفاده نمیشودوسنگهای طبیعی با همان شکل وظاهر خود برش داده خواهند شد و به بازار ارائه میشود.
  • قدرت چسبندگی بالا: برای نصب این سنگ از دوق آب و سیمان استفاده میشود وباتنوع به چسبندگی بالایی که دارد این امکان را ایجاد نموده تا بتوان آن را در ارتفاعات بالا نیز به راحتی نصب نماید.
  • استحکام وسرسختی: این سنگ طبیعی دارای استحکام و قدرت بسیار بالایی است که دربرابر فشارهای مکانیکی،شکستن،خوردشدن و دمای هوا مقاومت بالایی ازخود نشان میدهد.
  • نگهداری آسان: باتوجه به طبیعی بودن سنگ اسلب میتوان ازاین سنگ در فضای خود بدون نیازبه هیچ گونه شرایط نگهداری خاصی استفاده نمود.
  • سازگاری بامحبت زیست: مزیت دیگر سنگ اسلب این است که به عنوان یک ماده ساختمانی هیچگونه آلاینده ای که برای سلامتی مضر باشد ندارد.

سنگبری کسری یکی از معدود تولید کنندگان مستقل سنگ اسلب در منطقه صنعتی رضوانشهر واقع در استان اصفهان است.ساب عالی،ضخامت یکنواخت و دقیق همچنین شفافیت بالااز ویژگی هایی هستند که محصولات این مجموعه را در زمره محصولات صادراتی وارد میکند.

یک پاسخ به “سنگ اسلب چیست؟”

  1. hamidmokhtari1989 گفت:

    خیلی ممنون بابت بازدیدی که از وب سایت ما داشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی با ما